Radio Flare REDUX

Zatímco některé scrollovací arkády jsou graficky úchvatné, jiné originální, třetí zase extrémně těžké nebo čtvrté bez příběhu, také dnes představená hra Radio Flare REDUX by se snadno dala shrnout pod jediné slovo – psychedelická.

Aby nebyla mýlka, musíme hned v důvodu zdůraznit, že Radio Flare REDUX určitě nemá špatnou grafiku a efekty, jen s nimi zkrátka operuje trochu jinak, nežli jste z běžných her zvyklí. Motiv je sice ve zdánlivě osvědčeném střihu (tj. jste pilotem lodi bránícím naši část vesmíru před útočníky), avšak autoři vše okořenili několika nesmírně chytlavými zajímavostmi, které dělají z Radio Flare REDUX skutečnou „jízdu“.

Předně, hra zajímavým způsobem využívá vícedotekového ovládání, takže není problém jednou rukou ovládat loď a druhou zaměřovat více nepřátel najednou + poté vyslat jediný sonický puls, který jim pořádně počechrá řady.

Úrovní zde najdeme solidní 30ku a všechny jsou doslova napěchovány powerupy, cizími loděmi, komby, násobiči a v neposlední řadě také vizuálními efekty v již naznačeném psychedelickém stylu. Jak by jeden mohl čekat, k tomuto stylu poměrně dobře sedí  použitá klubová, techno a house muzika. Pokud je to váš šálek čaje, rozhodně se nedá říct, že byste si nepřišli na své.

Hra Radio Flare REDUX bude stát zájemce 2,24 EUR a za tuto cenu hráčům kromě střelby samotné autoři hodlají nabídnout také odemknutelné mise a speciální odměny (nové planety namátkou). Nechybí samozřejmě ani multiplayer a online hra.

Radio-Flare-REDUX-1

Radio-Flare-REDUX-3

Radio-Flare-REDUX-5

Radio-Flare-REDUX-4