Secrets of The Mysterious Island

Milovníkům adventur dnes přinášíme hru Secret of The Mysterious Island inspirovanou v díle Julese Verna – mimochodem pokračování titulu JV’s Return To The Mysterious Islands.

Ačkoliv moderní doba čtení příliš nepřeje, jistě i ten největší anti-knihomol někdy slyšel o Julesu Vernovi a jeho fantastických knihách. Jednou z nejpopulárnějších a nejznámějších je i jeho kousek Tajuplný Ostrov, který se dočkal také svého herního zpracování, nás dnes však bude zajímat druhý díl série her ve výše uvedené knize se inspirujících.

A co hra za svých 4,88 EUR svému majiteli nabídne? Hned na začátku opičák Jep zachrání Minu a stane se tak přímo druhým herním charakterem, takže hrou lze postupovat jen při správné kombinaci schopností obou (Mina neumí tak pěkně šplhat a mluvit s opicemi). Jep také leccos vyčmuchá svým nosem.

Nicméně jen s Jepem bychom to daleko nedotáhli, Mina se na rozdíl od opic zase umí skvěle potápět a samozřejmě jen ona může používat složité nástroje, kombinovat je nebo číst dokumenty. Inventář postav je dynamický – lze v něm přímo kombinovat předměty a dát tak vzniknout nástrojům zcela novým.

Setting celé hry je přirozeně laděn to příslušné před-technické doby, ovšem co by to bylo za dílo inspirované Vernem, kdyby se v něm neobjevily i nějaká ta hi-tech udělátka, že ano… Napovíme, že zde se bude opravovat Nemova ponorka a vůbec dít mnohé další věci.

island2

island3

island5

island4