LEGO HARRY POTTER:YEARS 1-4

Po několika dnech hraní je čas zrecenzovat hru, i když ji zdaleka nemám dohranou a nejsem ani v 1/3…, nad hrou jsem jásal při první zmínce. A po těch několika dnech i přes počáteční nevoli kvůli ovládání musím napsat – jásal jsem oprávněně. Pro mě osobně je to hra, kterou mám v horních příčkách mé To 10.

Kdo někdý hrál jakoukoliv hru z Lego řady, tak ví, že lze očekávat roztomilou zábavu s propracovaným prostředím a příběhem, tématickým ozvučením, skvělou ovladatelností a mnoha překvapeními.

Asi tím nejpříjemnějším překvapením pro mě byl  gametime, tj doba, po kterou tuto hru budete hrát. Zhruba po 50-60 minutách hraní jsem byl v 10% prvního roku(ve hře již z názvu hry můžete vědět ze jsou roky 4).  Konečně něco s příběhem co není dohrané za hodinu či dvě.

Když jsem hru pouštěl, čekal jsem  běžné ovládací prvky(směrovku vlevo a akční tlačítka vpravo) ale je to tak že prstem jezdíte po displayi a postavička za tím chodí, lze i ťukat a postavička do toho místa jde. I kouzla jsou zmáknutá, různé „opisování kruhu“ v daném směru, tažení prstem k cíli či protivníkovi. Prostě jasné a logické řešení hře jen pomáhá.

Hra se sice drží hlavní linky příběhu ,ale dle knihy to prostě být nemohlo, ale ani dle filmu to proste úplně není, to by dle mého hratelné moc nebylo. Vše je vyvážené, nejsou tam dlouhé prostoje a i přes občasné chvilkové zaváhání vždy budete vědět co dál. Hra je vhodná pro mladší ale i staší pařany a i když třeba nemáte tyto příběhy rádi, dejte tomu šanci a dostane vás to.

Stejně jako u všech Lego her je i zde hra vyšperkována minihrami.

Naše hodnocení : 95%

Cena : $4.99

iTunes link