Mirror’s Edge – tak trochu zklamání od Electronic Arts

Když jsem před pár měsící viděl screeny z této hry, hodně jsem se těšil, před pár týdny EA vypustilo video a já se těšil mnohem více. Včera jsem hru koupil na českém Appstore a okamžitě šel hrát. Bohužel se mě opakuje to co u mnohých her od Electronic Arts. Hra vypadá skvěle ale ….

První co mě vyrazilo dech byla pouze čínština či japonština v menu. U hry z Českého  Appstore je to celkem nečekané. Po chvilce zkoušení jsem dokázal hru zpustit. Raději bych ale aspoň tu angličtinu, která sice může být nastavitelná, ale  poznejte to v těch znacích. Doufám že to během chvíle napraví, protože v tom menu se nejde orientovat

Vaše postava se jmenuje Faith Connors a je to messengerka známá jako Běžec(Runner) a vaším úkolem je zastavit smrtící hrozbu ve světě, kde jsou důležité informace silně sledovány..

Toto téma her je poměrně moderní, celkově Parcour je dosti moderní záležitost, to je ostatně možné vidět v kdejakém moderním akčním filmu, kde vlastně každý padouch umí parcour jak když bičem mrská. Parcour je o volnosti pohybu a překonávání překážek. Toho druhého se ve hře dočkáte. Volnosti pohybu ale opravdu ne. Budete si připadat jako kdyz koukáte na video a jen s občasným ťuknutím do displaye sle daného scénáře.

Ovládání nemá žádný znázorněný ovládací prvek, proste prstem naznačíte kam má postava skočit, běžet nebo hodit skluz.

Pro někoho to může být zábavné, pro mě to bylo jen pár minut. Jediné co je opravdu paráda je kde se hra odehrává a jak za sebe kupěj překážky, skoky a skluzy. Dokonce se tu najde sjezd po laně na několik způsobů zchycení. V podstatě nejlepší část hry je videosekvence, bohužel musím řict že mě hra připada tak nějak jen jako animovaná videosekvence.

Hra je vytvořena speciálně pro Retina display na iPhone 4, samozřejmě funguje i na iPhone 3GS a na starších nemám vyzkoušeno, ale dle mého to bude bez problému. Na 3GSku je grafika celkem pěkná, ale nikterak oslňující, na iPhone 4 bych ale očekával více

Naše hodnocení 55%

cena $4.99

itunes link