Spider-Man: Total Mayhem – akční nářez od Gameloft – recenze

Spired-man Total Mayhem, který se poslední srpnový den dostal na světlo …tedy na displaye iPhonů mě nenechal dlouho v nejistotě. Po celkem dlouhé době zde máme opravdu povedenou Akční megapecku s tématem komiksů a mého oblíbeného „spídi“.

Gameloft téměř nikdy nezklame, ale tady se opravdu vytáhnul, to jak vás hra od začátku nenechá chvilku v klidu mě opravdu dostalo. Scénář je jasný, jste Spiderman a bojujete s padouchy a  chráníte bezpečnost ve městě (New York).  Nedávno jsem hrál podobnou hru IronMan 2 a musím říci, že ačkoliv mám IronMana raději jako film, Spiderman jako hra je prostě jiná a to lepší.

Gameloft mě tentokrát velice potěšil vylepšeným ovládání, které je rozvržené tak, že se perfektně ovládá a přitom si prsty kryjete výhled na display úplně minimálně. Souboje s padouchy jsou absolutně perfektní, můžete provádět různá comba, někteří padouši vyžadují speciální manévry a speciální údery.

Strašně mě baví možnost vystřelení pavučiny při soubojích, kdy  menší padouchy spoutá a vy je pak zmydlíte.  Hra poměrně často mění směr/úhel pohledu  a dělá jí to opravdu atraktivní. Soubor, který z AppStore stáhnete má téměř půl giga a to dává tušit krásné prostředí.

Z počátku hry jsem se bál, že si moc neužiji létání na pavičinách ale i na to se ve hře dostane, bohužel úplná volnost tu není, ale to by jsme chtěli po hře na iPhone moc.

Hra se mě opravdu moc líbí, z komiksáren je to asi nejlepší co bylo doposud vypuštěno. Hra dle mého není vůbec krátká(hraji jí už nějaký ten čas ve volných chvilkách a stále není konec.  To je poměrně dobře, nejedna hra pro iphone šla dohrát během chvilky.

Závěrem na co se můžete těšit?

  • 12 perfektních úrovní  na unikátních místech v New Yorku, přesně tak jak jsou v jednotlivých dílech komiksu a to včetně bitvy na střeše Metra
  • Možnost odemknout černý oblek, kde jsou uvolněny vlastnosti a schopnosti symbionta
  • Stylový grafický styl Spidermana, působivé animace, mnoho zpomalovaných záběrů(slow motion)
  • Boje tváří v tvář  se starými známými jako je Sandman, Rhino, Electro, Venom, Dr Octopus, a Green Goblin!
  • Speciální úniky před nebezpečímy, na které vás upozorní pavoučí smysl

příběh vám tu říkat nebudu, nechci vás připravit o případné překvápka

Naše hodnocení hry 85%

cena 5,49 €

iTunes link