Underground

Scrollovací arkáda ze staré školy, která však obsahuje velmi neobvyklé moderní graffiti-like kulisy i řízný hiphopový soundtrack.

Již samotné jméno hry „Underground“ napovídá, že se nám do rukou dostalo něco neobvyklého. A to hned ve dvojím významu – jednak tu máme Underground ve smyslu podsvětí, kam se vydáte při pátrání za tajemstvím opuštěné podzemky a za druhé je to Underground ve smyslu undegroundového motivu, který je mezi arkádami skutečným a vskutku nevídaným unikátem.

Jak se dá od podobně koncipované hry očekávat, Underground je pravou hostinou pro příznivce graffiti stylu. Typické kresby, motivy i podpisy jsou k nalezení takřka všude. Hráč se tentokrát ocitne v roli graffiti-umělce vyšetřujícího zločin ze své branže. Nežli ovšem zjistí, kdo za tím vším stojí, čeká ho nebezpečná cesta skrze řadu street-artových lokalit.

K ovládání slouží tradiční náklon či multi-dotekové chvaty. Pod celou hrou je podepsán skutečný graffiti-umělec jménem Frames. A co by to bylo za undergroundovou hru, kdyby v ní chyběla i stylová muzika. O tu se nám postaral Pp3d a je v duchu Hip Hopu. Namísto obvyklé trojice obtížností (lehká, střední, těžká) zde najdeme sestavu lehká, těžká a nemožná. K sestřelení tu máte na 60 různých nepřátel a svoji loď si budete moci ověst 11 různými zbraněmi. Plná verze stojí 2,96 EUR.

graffiti-2

graffiti-3

graffiti-4

graffiti-5