Yoo ! Sports – recenze

Tak den hraní této hry za mnou a začněme trochu hodnotit. Byla zmíněná podobnost s Wii Sports/Wii Play záměrná? Dle mého 100%ně,  hra z toho určitě bude těžit a to poměrně dost, vždyť i já jsem p tom skočil jak slepice po flusu 🙂 Z 5ti zastoupených sportů mě nejvíce potěšil Tenis, Box a Bowling, ale to samé mě nejvíce bavilo i u WiiSports.

Na rozdíl od Wii zde ale ničím nemácháte ale používáte doteková gesta, která bych se nebál nazval zcela intuitivními, u lukostřelby použijete obě ruce najednou, vše lze snadno pochopit a rychle se naučit. Ale o hratelnosti pozdeji. Yoo ! Sports jsou opravdu takovou povedenou variací Wii her pro dotekáč.

Začněme rozebírat jednotlivé sporty. Normálně se říká nejlepší na závěr, ale já bych s tím nejlepším začal.

Tenis

Stejně jako u Wii Sports je i zde tenis tím nejlepším. Můžete hrát kariérní mód a nebo Tournament. V kariérním módu je jedna podobnost s Wii Sports. Je zde možnost hrát na „best of 3 nebo best of 5“ čili na 3 nebo 5 gemů. U tournament módu stoupáte (pokud vyhráváte) na žebříčku nahoru… Ovládání tenistu je dotekově tahovýmy gesty, které vám to při zpouštění hry ukáže. Podání vypadá asi takto – tahnutím prstu nahoru nahodíte míček a tahnutím dolu podáte/odpálíte míček raketou. Je třeba správně načasovat, nebo míček skončí v síti. Tenis je prostě super.

Box

I zde jsou dostupné dva módy – Tournament a Celebrity mode. Tournament je myslím jasný – výhrami se dostat na vrchol žebříčku. Celebrity mód je jen exhibice. Celkově je zde opravdu výrazná podobnost s Wii Sports Boxem. Nejen grafická, ale i ta kde se ukazuje „energie“ vaše či protivníka v podobě „koláčů“ a odkrajování, stejně tak i odpočítávání. S ovládáním je zde opět tutoriál, který je jednodichý, ukáže jaké gesta používat pro hák, blok či běžkou ťukačku. Box se povedl

Bowling

Bowling  je takový standarta. Na tom nešlo moc zkazit, protože se drží osvědčeného, nastavíte kde postavička stojí, dáte ji gesto pro hození koule a pak, to je navíc, naklápěním iPhonu určujete kam koulem pojede. To že dáte strike napoprvé nebude žádnej tázrak…. Ke hraní jsou opět dva módy – klasická hr a hra s překážkami v dráze.

Lukostřelba

Jako ostatní hry i lukostřelba nabízí dva módy. Klasický Tournament se střelbou na terč a  pak střelbu na různě veliké balónky. Ke hře jsou využity dotek, gesto prstem ale i pohybový senzor. Dotyk(levá ruka) chytne luk, pravou rukou natáhnete šíp a pohybovým senzorem zamíříte.

Basketbal(Hoops)

Spíše než basketbal bych to měl nazvat jako házení na koš. Opět jsou zde dva módy, prvním je házení tojek a druhý je HotShot, tj házení na kos ve stylu pouťové atrakce s malými míči.

Házení trojek vypadá poměrně pěkně, ale díky jednotvárnému ovládání a čistě náhodné trefě není moc dobře hratelná…ted ovlivnitelná, náhoda je zde příliš velký faktor, hra vás přesunuje na rozné místa okolo hranice trojky. Hotshot je pro mě celkem zbytečný, ale v americe je to poměrně populární pouťová hra , vyzkoušejte a uvidíte, máte 5 míčů a snažíte se naházet co nejvíce během časového limitu.

No a poslední nabízená věc je customizace postavičky – avataru, zde se můžete vyřádit dle libosti.

Shrnuto a podečteno, povedená hra těžící z popularity a i myšlenky Wii, pokud to má být dotekový zástupce takovýchto her, nemusí se za nic stydět, ale stále je zde prostor pro učení a vylepšování

Hodnocení 65%

Cena : $2.99

iTunes link