EA – Rock BandZdá se, že společnost EA začala iPhone brát konečně vážně a poslední dobou nám servíruje jednu skvělou hru za druhou.

Jednou z nich je i hra Rock Band. Není to sice nic převratného, ale za pozornost tato hra určitě stojí. Jak už z názvu vyplývá, jedná se o hudební akční hru podobnou hrám ze série Tap Tap, nebo Guitar Hero. Oproti Tap Tap je hra pojata více realističtěji.

Ve hře můžete hrát hru buďto jako hráč na el. kytaru, basovou kytaru, bubny nebo jako zpěvák. Vaším úkolem je ve správný čas zachytit přibližující se noty na spodní části obrazovky. Všude, kromě zpěvu, kde jedou bodu zprava doleva, jedou body shora dolů.

Počet bodů, které musíte správně zachytit záleží, jakou ze tří úrovní obtížnosti hrajete.

V průběhu hry dostáváte energii, kterou uvolníte zatřepáním s iPhonem, pokud jí máte z více než padesáti procent naplněnou.

V Rock Band jsou pro vás připraveny čtyři herní módy. Rychlá hra, multiplayer, online hra a sólová kariéra. Multiplayer se hraje přes bluetooth a mohou v něm proti sobě soupeřit dva až čtyři hráči. Ve hře najdete 20 známých písniček od skupin jako třeba Smashing Pumpkins, Lynyrd Skynyrd nebo Foo Fighters. Navíc je možné si dokoupit písničky od OK Go, Lenyho Kravitze atd.

Celkový dojem mám ze hry velmi pozitivní. Hra nemá nejmenší problémy s plynulostí ani na první generaci iPhonu.

Rock Band – 9,99$

RockBand2