Boost 3D

Boost 3D je nová akční hra od Jonathana Lanise. Hra je pojata velmi netradičně a podoný typ hry v AppStore prakticky není.

Jde o prostý úkol. Jste ve 3D čtverečkovém světě. Jedete bílým tunelem a najednou se před vámi objeví barevný pruh. Pruh pokračuje a za zatáčkou je na konci pruhu stejně barevná krychle. Jedete přímo proti ní. Srážka. Chyba.

Vaším úkolem je nenarazit do žádného z barevných objektů ve hře. Nakláníte iPhonem nastrany a tím ovládáte pohyb kamery. Na zemi jsou barevné pruhy, na jejichž konci je vždy nějaký útvar, kterému se musíte vyhnout. Útvary jsou buďto malé čverce, nebo vysoké obdélníky. Později také jakýsi hadi, spojených čverců, kteří se neustále mění. Mění se nejen útvary, ale také samotný svět. Hru začínáte v uzavřeném tunelu, ve kterém můžete jezdit jak je libo. Po pár minutách se tunel nahoře rozdělí a vytvoří jakýsi kabel, po kterém jedete. Poté se kabel rozpojí a vyvoří opět tunel, do kterého vás zavře. A tak dál, a tak dál.

Ve hře máte pouze jeden život o který přijdete naražením do překážky, ale to není tak úplně pravda. Na zemi se objevují barevné šipky (boosty), které vás po najetí na ně zrychlí. Pokud takto zrychlení narazíte do nějaké překážky, zrychlení zmizí, ale hra pokračuje.

Celkově Boost 3D hodnotím jeko velmi zábavnou oddychovou hru, která určitě stojí za vyzkoušení. Vytknul bych jedině cenu.

Boost 3D – 1,99$

BOOST2