Canabalt

Adobe nedávno přišlo s novým nástrojem, díky kterému budou moct developeři her ve flashi jednoduše portovat své hry na iPhone. Díky tomu si na iPhonu můžeme zahrát skvělou hru Canabalt.

Hra je absolutně jednoduchá a příšerně návyková. Jde jen o jedno. Co nejdéle přežít v běhu po budovách. V cestě vám bude stát hned několik překážek. Jednak bedny na střechách budov a potom také vesmírné stroje, které se z nenadání snesou z oblohy. Bedny ovšem nejsou tak úplně na škodu. Čím déle bežíte, tím rychleji a bedny vám můžou pomoct v tom, že když do nich narazíte, zpomalíte se a hra pak půjde snáze kontrolovat.

Váš běh končí nárazem do vesmírného tělesa, nebo pádem do mezery mezi domy.

Největším plusem této hry je podle mého netradiční pixelová grafika, která se u her na iPhonu příliš nevidí. Užásná je animace rozsypaného skla, nebo ptáků, kteří vyděšeně odlétají. Nesmím zapomenout vyzdvihnout ani výbornou hudbu, která se chvílemi mění z pozvolné symfonie do velmi akčního rytmu.

Hru činí návykvou také fakt, že se celá ovládá pouze dotyky jedním prstem kdekoliv na displeji a že ihned po skončení hry stačí jeden dotyk a hrajete znovu. O své skóre se můžete podělit také s přáteli na Twitteru pomocí zabudovaného posílání výsledků.

Pokud stále váháte, zahrajte si hru na počítači. Ovládá se písmeny C a X.

Canabalt – 2,99$

Canabalt2