Green Fingers


Poslední dobou na iPhone nevyšla žádná hra, která by mě nějak extra nadchla, nebo uhranula, to se ovšem změnilo poté co jsem objevil Green Fingers.

Green Fingers je hra jednoduchá až by se chtělo říct stupidní a to je právě to, co jí činí tak chytlavou a hratelnou. Vše co ve hře máte za úkol jediné. Vypěstovat kytičku. Nebo spíš kytičky, pro které máte připraveno pět květináčů. Do nich postupně musíte sázet věci pro úspěšný růst. Tyto věci jsou například hnojivo, voda, slunce, pyl a zahradnické nůžky. Nebojte, vše vám bude vysvětleno v tutoriálů při prvním spuštění hry. Postupně vám tyto “ingredience” pro její úspěšný růst padají z oblohy a vy musíte správně srovnat květináče na parapetu, aby věci dopadly do správného květináče. Je to jednoduché? To sami zjistíte. Zezačátku určitě ano, ale jak vám skóre bude narůstat a levely přibývat, budete se muset pěkně ohánět aby věi přišly tam, kam mají.

Hra má hezkou grafiku a doprovází ji příjemná hudba. Ta však není příliš dlouhá a po pár minutách hry skončí a vy posloucháte pouze zvukové efekty. Hru spestřují achievmenty, kterých ve hře najdete přes deset a jejich splnění bude to, co vás ve hře požene kupředu a udrží vás u ní několik hodin.

Takže ikdyž Green Fingers není nějaká moderní střílečka, ale obyčejná hra s jednoduchým nápadem, určitě stojí za to ji vyzkoušet.


GreenFingers_2