Sonic 4 The Hedgehog

Sonic

je pro mě již dlouhá léta srdcovka, když jsem byl malý, pařili jsme s bráchama na MegaDrive II. snad vždy, když to šlo. Přiznám se že jsem si říkal…to bude nostalgie a bude se pařit i teď , po letech.

Přiznávám, že jsme z plošinovek nevyrostl, pořád je to asi můj nejhranější druh her, trochu jsem se ale bál, že to na iPhonu nebude ono.  Zbytečně. Princip Sonica iPhonu náramně sluší .  Tvurči hry měli mezi pokračováním Sonica 16 let pauzu, to je opravdu hodně na to něco zkusit vymyslet. Naštěstí se zde neopakují trapné pokusy o 3D, které Sonica zprotivily dost velké části fanoušků.

U plošinovek bývá výhoda při ovládání, zde je to vyřešeno opravdu geniálně jednoduše, směrovka a jedno tlačítko, více není potřeba. Pokud už jste hráli někdy Sonica, musím vás (snad) potěšit, zůstalo i klasických zvuků, musím přiznat že mě to zatím na nervy neleze ale to cinkání při sběru prstýnků(rings) o tom se mě bude zdát. OPĚT.

Graficky si Ježura samozřejmě polepšil, samozřejmě můžete očekávat velice rychlé přelety ze strany na stranu. Přiznávám, z toho už nemám takovou radost jako když jsme byl malý. Někdy je to pěkný peklo stíhat. Obrzvláště v kombinaci, kdy probíháte otáčkou a celý display rotuje s ní. Napoprvé jsem se toho tak lekl že jsem zahodil iPhone. Pěkně mě to rozhodilo 🙂 Ale musím uznat že je to velice efektivní, bohužel pro mě to není moc příjemné, obzvláště když jsou 2-3 otáčky za sebou.

U Sonica 4 se jedná o návrat krále plošinovek ve velkém. Nebojím se toho, že i přes  vysokou cenu si najde mraky fanoušků, cena za tuhto hru byla stanovena na $9,99 .

Naše hodnocení : 95% ale připravte si na hukot pro oči

iTunes link