Street Fighter IV

Když jsem objevil tuto hru na AppStore, jednoznačně jsem zajásal, ale okamžitě se začal bát jak se přepracování pro iphone povedlo.  Graficky jsem moc nečekal, ale dostalo se mi milého překvapení. O to milejší překvapení bylo to, že je to neskutečně hratelné i na dotekovém diplayi.

Pro ty kdo by neznali, jde o arkádovou mlátičku, kterou za posledních cca 20 let hrali miliardy lidí, ve které  jsou dvě postavy, které spolu bojují a vítězstvím postupujete k dalšímu protivníkovi. Ale myslím že pro většinu pařanů je toto jedna z klasik. Postavy jako je Bison, Ryu, Ken a další není nutno představovat. Každá postava má sve charakteristické kopy, údery a speciální triky.

Jak jsem již zmínil, i ovládání dopadlo na výbornou, levá spodní část patří směrovému ovládání a pravá spodní část vám umožňuje vybrat kopy či údery. Z pojmenování tlačítek mohu hádat že, K=kick, P=punch, F=fight a SP= speciální trik(úder).

Hra nabízí single playera ale také možnost hrát multiplayer mód  s kamarádem(pokud má také iPhone) přes bluetooth. Bohužel tato možnost není podporována u iPod touch 1.  generace.

Za cenu 7,99 €  dostanete velice povedenou hru a nemohu jinak než doporučit

iTunes Link