Blokus: Chytlavý mix strategie a puzzle

Blokus-1

Dnes recenzovaná hra se inspirovala v jistém stolním trháku, což není příliš na závadu, jelikož se jedná o věc velmi zajímavou a hratelnou. Zejména však milovníci her logických a strategií by dnes neměli článek zmeškat!

Na úvod uveďme, že Blokus je hrou, která ve své reálné verzi posbírala několik cen, ale vůbec nevadí, pokud jste ji nikdy nehráli, jelikož je nadmíru jednoduchá a přitom všem ve své variabilitě prakticky nekonečná.

Blokus-3

Pravidla jsou takováto: Každý z hráčů se snaží uzavřít si se svými Tetrisovskými kostkami co nejvíce území. Všichni začínají se stejným počtem i typem kostek – těch je tu 21 celkem a variují od jediného čtverečku až po 5čtverečkový kus. Aby bylo území považováno za uzavřené, musí se vaše kostky vždy dotýkat rohy nebo stranami.

Souboj končí pro hráče tehdy, když si vyplácá všechny kostky anebo nemůže nikam hrát. Hra disponuje kromě Turnaje také režimem Quick Play a nechybí přirozeně ani mód 4 hráčů. Je tu také trojice pravidlových variant na tradiční herní Blockusovské kulisy známé z reálného světa. Plná verze stojí 4,99 USD.

Blokus-6

Co se týče portu pro Apple iPhony, tak ten není vysloveně špatný, ovšem má i svoje mouchy. Ale buďme konkrétní. Zádrhelem prvním je ten fakt, že při multiplayeru je nutná Live Hra. Nelze tak hrát asynchronně podobně jako třeba Scrabble nebo korespondenční šachy, přitom k tomu styl hry přímo vybízí. Dalším problémem je ovládání – několikrát se nám stalo, že prvek, který jsme chtěli otočit, byl umístěn na chybné místo. A do třetice všeho zlého, není tu Autosave – když hru ukončíte, máte po pozici.