Christmas Solitaire: Nejpopulárnější solitér v zimní edici

christmassolitaire2mzl.sxadtlkk

Hrát solitéry má dvě nezpochybnitelné výhody – jednak je to hra pokaždé jiná. A za druhé, jelikož v ní jedinec soupeří sám proti sobě, rozhodně nehrozí problém známý třeba ze stolních her, kdy sice máte chuť na partičku, ale nikde nikdo.

Pokud jde o Apple a solitéry, tak příznivcům tradičnějších námětů dnes nabízíme v podobě hry „Christmas Solitaire“ jednu z možností jak karbanické touhy ukojit. Titul je to sice ve své podstatě pohledný a zábavný, ovšem jak už to tak bývá je tu i pár mušek na kráse.

Tou největší mouchou je rozhodně ten fakt, že Chrismat Solitaire umí hrát pouze solitér známý jako „Klondike“ či „Patience“. Je pěkné, že tu máme celkem čtveřici témat a hudbu na pozadí, ale pár dalších her by titulu rozhodně prospělo. V době solitaire packů obsahující stovky her je to zkrátka ostuda.

Aspoň že v rámci jedné verze solitéru je vše, jak má být. U kloníku si můžeme zvolit, zda chceme rozdávat karty po 1 nebo po 3, také ovládání v osvědčeném drag’n’dropovém stylu ostudu rozhodně nedělá. Také potěší funkce pro vrácení kroku, o ukládání pozice při ukončení ani nemluvě. Cena dosahuje 0,79 EUR.

Pokud jde o pravidla, tak ta jsou následující: na stolku máme celkem 7 psotupně se zkracujících hromádek karet, zbytek tvoří hromádku nalézající se nahoře, z níž lze rozdávat další karty. Karty na sebe můžeme klást sestupnými hodnotami, ovšem musí platit, že položená karta je obrácené barvy. Takto postupně čistíme stůl a snažíme se co nejvíce karet odehrát na 4 odkládací hromádky, kde se staví postupka od esa po krále.

christmassolitaire3mzl.frqxmzvg

christmassolitaire4mzl.hxvbsvbg

christmassolitaire5mzl.zlvgfwkw