D.A.X. Lite

Duck Arcade eXtreme je hrou, v níž se oddáme chytlavé akci s vesnickým buranem střílejícím po kachnách.Jednoznačně nejvyšším trumfem hry D.A.X. je její grafika. Nejedná se o žádné obrázky nebo triky, ale poctivé a plné 3D, na které jsme sice více zvyklí u simulátorů a závodění, ovšem sedí i sem, ke střílečce arkádovitého typu. Je zajímavé, jak se zde reálné kulisy a neméně realistické animace zkřížily s comicsovou kýčovitostí hlavního hrdiny, ale co, hlavně že je to zábavné…

Hra používá k ovládání a zaměřování akcelerometr s nastavitelnou citlivostí. Jelikož obsahuje i řadu odměn a achievmentů (23 typů) za přesné míření apod., jistě to bude motivovat i nezkušené hráče k opakované akci, až do vlastního padnutí. Ve hře je kromě scenérie také řada překvapení, o kterých se bohužel nemůžeme moc rozepsat, jelikož bychom vás tím připravili o radost z objevování.

Můžeme ale snad napovědět, že po základním opakovacím plivátku přijde čas i na kulomet a další radosti moderní doby. Přirozeně, ne vše ve hře je možno beztrestně rozstřílet, primárně to nedoporučujeme u vlastního majetku jakým je zde větrný mlýn, studna, krávy atd. Verze Lite se od verze komerční liší v jediné, zato však fatální drobnosti – má omezenou munici, takže buď se s tím smířit, anebo se zaregistrovat. Nastřílené skóre lze mimochodem uploadnout na Facebook.

Duck-Arcade-eXtreme-2

Duck-Arcade-eXtreme-3

Duck-Arcade-eXtreme-4

Duck-Arcade-eXtreme-5