Euchre Professional

Po všem tom přemýšlení nad puzzly, střílení v kosmu, koupání v krvi nepřátel a jízdě na smrtících okruzích přišel opět čas na pořádný virtuální karban. Dnes v podobě hry Euchre.

Hra „Euchre“ zřejmě většině našinců nebude nijak přehnaně známá, dodejme jen, že se jedná o relativně jednoduchou záležitost hranou ve 4 lidech po dvou pevných párech. Spoluhráči mimochodem sedí proti sobě.

Když už jsme nakousli unikátnost Euchre pro domácího hráče, určitě nebude na škodu se mu podívat blíže na zoubek: Je to titul, která zřejmě vznikl z alsaské hry „Jucker“ a zajímavé je na něm to, že když se někdy začátkem 19. století dostal do USA, byla to vůbec první hra, jejíž součástí se stala karta s jokerem – žolíkem. O další rozšíření hry do světa se postaralo americké námořnictvo. Ačkoliv tomu někdo snad ani dnes nebude věřit, je to hra, která byla jistý čas dokonce populárnější než Poker či Whist! To by nám na úvod mohlo stačit, obraťme pozornost k tomu, na co se vlastně hráč může v Euchre těšit.

Potěší dostupnost více úrovní obtížnosti, takže si na své přijdou amatéři i mistři. Autoři se holedbají, že jejich engine je kvalitnější, nežli řada „těžkotonážních“ PC enginů. Jak je u kvalitnějších karetních záležitostí dobrým zvykem, jde nastavovat řadu pravidel ovlivňujících průběh samotné hry. Lze hrát na 5,7 či 10 bodů a samozřejmostí je i plné vracení tahu. Jako trumfové eso na závěr bychom snad měli ještě zmínit nápovědu, která se ochotně podělí o názor na nastalou situaci. Plná verze hry Euchre Professional přijde na 1,46 EUR.

euchre-professional-2

euchre-professional-3

euchre-professional-4