Angry Birds Lite

Počítačových hrdinů jsme již viděli mraky, ovšem her obsazujících ptačí zabijáky dnes opravdu mnoho není…

Jak jsme již napověděli v úvodu (a jak koneckonců naznačuje i samotný název produktu), ve hře Angry Birds se nám do rukou dostanou věru neobvyklí hrdinové. Či spíše hrdina, který je členem speciální ptačí jednotky „Angry Birds“ (ještě tvrdší obdoba lidských mariňáckých Navy Seals).

Jednotka rozzlobených ptáků má ke své naštvanosti ovšem velmi dobrý důvod – jejich přežití je v sázce, jelikož prolhaná sebranka zelených prasat (skutečně jde o tyto zástupce biologického druhu, nikoliv jen hanlivé označení nepřítele) ukradla ptákům jejich vejce. No a jelikož pták bez vajec = konec rodu, naštvali se ptáci natolik, že se rozhodli to prasatům okamžitě vrátit.

Po hratelností stránce bychom Angry Birds Lite mohli zařadit do nevelké skupinky destrukčních puzzle. Ve hře jde totiž opravdu primárně o to, za pomoci rafinované destrukce a vhodné aplikace fyzikálních zákonů zničit ležení zelených prasat. Ve verzi Lite, kterou máme právě před sebou, si hráč může herní motiv vyzkoušet na celkem 6 úrovních a zjistit tak, zda by jej zaujal po delší čas.

angry-birds-2

angry-birds-3

angry-birds-4

angry-birds-5