FIFA 11 – recenze nejlepšího fotbalu pro iPhone!!

Tak konečně jsem se dočkal a dostal i víc – Fifa 11 překonala mé tajné naděje o fotbálku pro iPhone. Electronic Arts si teď v mých očích vyšvihlo téměř na nejvyšší metu i přes ty jejich extempore s jinými hrami.  Mohl bych v ódách na radost pokračovat hodně dlouho, protože až tajto mě FIFA 11 nadchla. Podle mého je to konec X2 fotbalu nejen na mém iPhonu!

Ale začal bych s tím co by se možná dalo zařadit mezi „zápory“ …..  vlastně mě z herního hlediska nic nenapadá.

Tak a teď k tomu dobrému. FIFA 11 má k mému překvapení poměrně dost blízko k PC či konzolové verzi. Samozřejmě to nemůže dosahovat až takových kvalit ale v rámci mobilního telefonu je to prostě špička. Měli jsme tu doposud pár dobrých fotbálků, ale myslím, že mohou byt trochu opomenuty diky nové verzi FIFA.´Samozřejmě to nic neubírá na kvalitě starších fotbalových her. Nesmíme taky opomenout to, že hru nespustíte na iPhone 2G, 3G a ani na iPod Touch 1 a 2. generace.

Pokud FIFA opravdu v něčem vyniká tak je to v tom, jak moc promakaná  je. Hra je našlapaná nejen po herní  stránce , ale také po stránce menu, nastavení a množství licencovaných lig, teamů a jmén hráčů. Když si zvolím Spartičku, tak hraju s kádrem Sparty a to nejen se jmény, ale sedí i barva vlasů či pleti(útočník Wilfrid je opravdu afroameričan) :). To samozřejmě platí pro další a další teamy a mělo by být jen minimální množství dochylek.

Hra nabízí zápasy s více než 500 reálnými teamy v reálných ligách z celého světa.
50 skutečných stadiónů
Pohyby pomocí gest, ovládání hráče při pohybu o 360°
Inovativně řešené Penalty

Hra umožňuje  módy jako je Rychlýn zápas a  turnajový nebo sezónní režim.

Hra se perfektně ovládá, vím, není nad joypad u konzole či případně nad klávesnici u PC, ale v rámci dotekového displaye se hra ovládá velice dobře. Dostatžečná počet tlačíte pro útok i obranu, již zmíněná gesta (uvidíte v jednom z videí) a další prvky mě opravdu baví. Místy je sice hra dost titěrná, takže se připravde na nářez pro oči jak budete ostřit. To píši při hraní na mém 3GS, nevím jak na iP 4 při delším hraní. Co se týče retina displaye a optimalizece hry pro něj…. co vám budu vyprávět. Totálně boží záležitost. Mohl jsem sice jen pár minut vyzkoušet ale vesměs jsem spokojený i s klasickým iPhone displayem. Pohyby hráčů odpovídají, reakce jsou pohotové, no nádhera. EA si dala opravdu záležet.

Cena je kupodivu příznivá – $4,99 – Velikost hry 858 MB!!

iTunes link