Infinity Blade recenze

Konečně jsme se dočkali a předem opěvovaná hra INFINITY BLADE je venku. Okamžitě jsem se na ní vrhnul a zůstal jsme trochu mrzutej. Nejsem díky rozpačitému dojmu schopen přesně stanovit svůj postoj. Určitě to není špatná hra, ba naopak, po grafické stránce a po stránce soubojů je to pecka. Bohuzel grafika a souboje je to jediné co hra nabízí, není to trochu málo?

I příběh je nám zde naservírován pěkný, bohužel díky příbehu máte téměř nemožnost volného pohybu. Pokud si pamatujete demo prostředí na stejném engine – EPIC CITADEL a pak hrajete tuto hru, musíte si připadat jak v Jiříkovo vidění. V této hře převládla forma nad obsahem. Zřejmě se zatím nikomu nedaří kombinace ohromující grafiky a volnosti pohybu, místy vám autoři dovolí rozhlédnout ale je to bída.

Po 30 minutách hraní to začal být neskutečný stereotyp, který obohacovala jen neskutečná grafika, neskuteční protivníci, výborný zvuk a skvělé souboje. Pokud mohu řící z těch 90 odehraných minut, tak jsme dostal pouze souboje a pak videa. Nic jiného to není. Mnohým to bude stačit ale já jsem podstatně náročnější a skvělou grafikou mě neukecaj.

K soubojům mohu říci jedno – co souboj, to téměř to samé, naštěstí tak pompézní, že jsem úplně zapomínal na to, že zbytek je jedna velká video nuda.  Hra byla ohlášena jako RPG, mě to mimo soubojů příjde jako video, kde jen určíte zda sebere předmět nebo půjde bojovat.Ve hře sbíráte penize a energii, za peníze nakupujete lepší výzbroj apod.

Další překvapení je prazvláštní menu, nabídky a vše mimo hru samotnou, mám sto chutí říct že je to odfláknutý …

cena $ 5.99

iTunes link