Inkvaders

Kvanta hanebných mimozemšťanů napadai zemi, podaří se vám je porazit?

Ačkoliv někteří tvrdí, že pro kvalitní zábavu je absolutně nezbytná originalita, my tento názor nesdílíme z toho prostého důvodu, že originální dnes není prakticky nic – od příběhů o dobru a zlu, až po námět hry Inkvaders, o které bude řeč dnes. Ta však na druhou stranu je zpracována výtečně a zábava u ní je jistá.

Námět je sice ve své podstatě velmi vážný, ovšem hra Inkvaders si na přespřílišnou vážnost nehraje a namísto toho hráči servíruje comicsově laděné kulisy i hrdiny. Celkem se projdete v 3 rozsáhlých lokacích, každá po 10 levelech. A jak je dobrým zvykem, jsou tu tři základní obtížnosti – snadná, střední, těžká.

Zbraní zde najdeme celkem 3 skupinky: Futuristické energetické (od UFOnů), běžné projektilové zbraně a vrhače granátů. Jsou tu dokonce takové specialitky jako více-výstřelové zbraně. Jako měna k placení slouží v Inkvaders marťanské kamenya meteory, které lze utrácet u výdejních automatů (!). Oceňujeme, že Inkvaders obsahují kromě příběhového režimu také „Endurance“, kdy zkrátka hrajete proti nekonečným vlnám až do padnutí. Plná verze přijde na 0,7 EUR.

inkvaders-2

inkvaders-3

inkvaders-4

inkvaders-5