Pile Up!

Po všemožných kobkách, vesmíru a hopsačkách všeho druhu dnes zavítáme na zdánlivě poklidné silnice. A proč zdánlivě? Jelikož se tu bude řešit nevídaná dopravní zácpa.

Titul Pile Up! se profiluje jako poměrně jednoduchý, avšak nebezpečně chytlavý logický rychlík, v němž je cíl zdánlivě velmi prostý: Na křižovatkách silnic udržet pořádek. Auta se musí posílat ve správné okamžiky, jinak vše skončí totální katastrofou.

Grafika ani animace popravdě příliš líbivé nejsou, první cenu za grafiku program určitě nezíská, ale vše je funkční podobně jako mapa či náhled na ni a o to nakonec i jde, že ano. Člověk se může kochat jinde, v Pile Up! jde zkrátka o jinou věc – přehlednost.

Ovládání  je prosté – poté, co se různobarevná auta dostanou na dohled, je nutno na ně vždy ve správný okamžik klepnout prstem a dotyčné autíčko hned nato vyrazí k destinaci, jež je shodná s jeho barvou, tj. modré jede k modré atd. Jestliže se auta začnou hromadit, ta čekající jsou vytlačena a skončí v náhodném směru.

Pokud jde o luxusnost ovládání, tak Pile Up! disponuje funkcí pro rychlé uložení i načtení hry (dnes sice pokládáme za standard, ale potěší samozřejmě i zde). Neméně příjemná je i dostupnost funkce Fast Forward, jež zrychlí celé jednání, takže hra nesklouzne do nudy. Titul si také pamatuje statistiky, umí rovnou vystavit výsledky na Twitter a má v záloze celkem trojici křižovatek. Demo se bohužel s Pile Up! nekoná, hru můžeme jen rovnou koupit za 0,69 EUR.

mzl.chvvknmc

mzl.ttggrklh

mzl.tkjdkvvd