Piškvorky

Před nedávnem mě přišláa emailem zpráva o vytvoření nového zpracování české klasiky – piškvorek. Ostravská firma Nextwell udělala pro iphone opravdu povedenou verzi této klasiky nejen školních lavic.

Hra nabízí 2 módy – hru proti UI iphonu + hru s kamarádem. Při hře s iphonem lze navoli 3 obtížnosti protivníka, znázornění výběru módu i obtížnosti je podavé velice vtipně, zde se nemají vývojáři za co stydět.

Hra samotná je již totální klasika souboje koleček a křížků na čtvercovém podkladu. Po odehrání cca 50 her proti iphone jsme byl trochu zmatený svévolností volby obtížnosti, někdy mě nejjednoduší obtížnost vymetla a nejtěžší totálně nechala dělat co jsme chtěl, ale  to bylo tak u 10-20
% her.

Pokud nejste v piškvorkách zběhlí, mysleli autoři i na nápovědu (volba pomož mi) která vám ukáže nejlepší volbnu. Zda-li je to oppravdu nejlepší volba si nejsme tak jistý ale nic chybného to nedoporučilo, ale to je jen můj pocit, piškvorky hraji dost útočně (když to jde). je zde myšleno i na přehmaty – volba krok zpět – nicméně je mě jasné že se použije spíš na cheatování 🙂

Na jedné z úvodních obrazovek je také možné shlédnout statistiky hraní (počet her – prohry/výhry a ztrávený čas hraním..

Hra v českém appstore smetla i Angry Birds Rio z prvního místa prodejnosti a už nějaký cca týden je to top 1 v placených app.

Jen tak dále…

Cena 0.79 €

iTunes link