RECKLESS RACING

Dnes konečně  titul, který byl ohlášen snad již od jara. Reckless racing je závodní hrou, od které je mnohé očekáváno, obzvláště protože je od EA Games(+Pixelbite). Mnozí dokonce očekávají podobnou popularitu jakou měli kdysi popůlární Micro Machines. Jisté podobnosti tu již na první pohled jsou.

Na rozdíl od Micro Machines má naštěstí novinka super grafiku(i když ono Micro Machines na svou dobu nebyly špatné).  Ale nejde jen o grafiku, celé zpracování hry je výborné, chvíli mě trvalo zvyknout si na ovládání, ale již nyní se můžu zařadit závisláky.

Již při prvních Screenech a trailerech jsem si říkal že to nebude špatná hra. No a není, za cenu $2.99 koupíte nářezovou akci co se vám dostane pod kůži okamžitě.

K ovládání zde mátedostupné nečekané množství druhů ovládání, samy si vyberte co vám sedne nejvíc, V právé horní části displaye můžete vidět mapku, jak dráha vypadá a dle toho si přizpůsobit jízdu.

Reckless by se dalo přeložit jako bezohledné závody a přesně o to ve hře jde.  Vytlačování z trasy (opravdu zábavná část závodu), smyky (pro drsňáky drifting), nářezové efekty v podobě prachu za autem, kluzkosti na štěrku…..  no prostě oldschoolová arkádovka udělaná nanovo a pořádně. K dispozici je 6 různých automobilů, každý by měl mít jiné fyzikální vlastnosti.

Trocha souhrnného infa :

Hra nabízí 3 mody + multiplayer

První je mód Dirty rally
-klasický závod proti protivníkům
, tři druhy obtížnosti

Druhý mód je Hot Lap
závodíte sám proti sobě(hra vám ukáže „ducha“, tj vaši poslední jizdu

Třetí mód je Delivery
jak již název napovídá, budete převážet cosi z bodu A do bodu B s možností volného ježdění

Multiplayer proti kamarádů po LANce nebo přes wifi s lidma z netu

Bohužel musím zkonstatovat po dalším dni hraní, že na iPadu by to muselo být o 100% lepší, ty miniaturní autíčka na mém 3GS… to je nářez pro oči

Hodnocení 95%

iTunes link