Seed 1 Gold Edition: RPG jako řemen

Zřejmě každý, kdo někdy viděl RPG v tradičním japonském stylu, na tento typ žánru již nikdy nezapomene – propracovaná RPG pravidla, výborné artworky postav a 2D postavičky z nadhledu, to jsou jen některé z prvků, které žánr spojují.

Hra Seed 1 Gold Edition patří právě k tomuto typu zábavy. Kulisy a pozadí pro příběh jsou zde velmi tradiční – fantasy se silnými prvky adventure a RPG. Jak je v dobrých RPG zvykem, i zde začnete jako nezkušený učeň jednoho z povolání a postupně se vypracujete do tvrďáka vraždícího monstra pomalu i pohledem.

Na svém místě jsou i další RPG kulisy – prolézání desítek kobek, mordování monster kvůli zkušenosti, hledání stále mocnějších zbraní i kouzel a především: Plnění questů. Rozsah Seed 1 Gold Edition je poměrně slušný, ba velmi slušný – celkem na vás bude čekat nějakých 20 měst. Velmi oceňujeme, že se mění den i noc, což zachází tak daleko, že řadu speciálních úkolů jde splnit jen v tu či onu dobu.

Po vzoru Diabla II. a některých dalších her lze artefakty tzv. „socketovat“ speciálními gemy. Potěšující je i přítomnost zlepšování všemožných skillů herní postavičky, takže ji pokaždé jde naučit něco jiného – elementální kouzla, specializaci na zbraň, určitá kouzla atd. Jak se sami můžete přesvědčit, grafika je jedním slovem výtečná. Všechna ta paráda přijde na nemalých 7,3 EUR.

Seed-1-Gold-Edition-5

Seed-1-Gold-Edition-4

Seed-1-Gold-Edition-3

Seed-1-Gold-Edition-2