Stay

Stay1

V AppStore se čas od času objeví hra, která na první pohled zaujme svojí grafikou, kterou se odlišuje od ostatních. Mezi tyto hry patří i Stay.

Stay je jednoduchá, logická, postřehová hra s jednoduchým úkolem. Ve hře máte za úkol udržet různé věci na jednoduché houpačce po co nejdelší dobu. Na pomoc a zároveň ztížené máte k dispozici další bloky a útvary, kterými postupně houpačku vyvažujete. Ve Stay naleznete celkem dva herní módy. Klasický, kde musíte udržet na houpačce určitý objekt a survival mód, kde musíte držet houpačku v rovnovážném stavu. Klasický mód se dělí na tři obtížností easy, medium a hard. V easy obtížnosti budete mít za úkol udržet na houpačce jednoduchý a stabilní útvar jako například trojúhelník, zato v hard se budete muset poradit s kruhem.

Stay2

Ať už hrajete jakoukoliv obtížnost, vždy se setkáte s takzvanými stages, tedy s něčím jako úrovněmi. Čím je delší čas, po který útvar na houpačce držíte, tím se dostáváte do vyšších stages. V těch pak narazíte třeba na vybuchující objekty, které ostatní zničí, na speciální zmenšovací, díky kterým se ostatní smrsknou, nebo naopak na nafukovací útvary.

Na hře musím vyzdvihnout především nádhernou grafiku, ale hra nezůstává pozadu ani co se hudby týče. Ta krásně dokresluje atmosféru celé hry, která je opravdu perfektní. Pokud tedy hledáte nenáročnou oddychovku, která vám zkrátí cestu autobusem, mohu vám Stay jedině doporučit.

 

Stay – 0,99$

Stay3