Carpark Craze: Zachraňte špatně zaparkované auto

Pokud patříte k osobám, které si už někdy řekli něco ve stylu: „Když už člověk sežene místo, tak pak musí po vrácení zjistit, že nějací idioti zaparkovali okolo mě tak skvěle, že zkrátka nepůjde vyjet,“ pak si rozhodně nenechte ujít dnes recenzovaný Carpak Craze, který na podobných situacích přímo staví.

Na puzzle hru Carpak Craze nemusíme nutně pohlížet jen jako na trenažér špatného parkování, on je to v první řadě skvělý a zábavný puzzle. Puzzle her typu „Klotski“ se sice čas od času pár objeví, nicméně zde je situace ztížena ještě tak, že s auty samozřejmě nelze pohybovat ve směru vlevo a vpravo, ale výhradně jet dopředu či couvat.

Svého Volkswagena Beetle budete osvobozovat z celkem 250 parkovišť, což je slušná řádka poctivého přemýšlení. Váš úkol bude v každé z map přirozeně stejný (a to osvobodit svého žlutého Brouka), ovšem jeho provedení se bude značně lišit a některé úrovně vás potrápí skutečně nevídaně.

Ovládání je, jak je u většiny her pro iPhone nepsaným pravidlem, velmi příjemné a přehledné. Vystačíte si se dvěma klepnutími – prvním přímo na vozidlo a druhým na místo vepředu či vzadu, kam s dotyčným chcete zajet. Grafika hry je pohodově izometrická + vlevo nahoře je pro větší přehlednost i 2D mapa. Zvuky jsou stylové a neurazí. Carpak Craze stojí 0,73 EUR.

Carpark-Craze-2

Carpark-Craze-3

Carpark-Craze-4

Carpark-Craze-5