Dracula: The Path of the Dragon – Part 1

Na displeje všech iPhonů míří další zajímavá adventure hra. Tentokrát budeme v botách otce Arna zjišťovat, zda upíři skutečně (ne)existují…

Vše začíná v září 1920, kdy si Vatikán pozval otce Arna Morianiho, „ďáblova advokáta“, aby šel vyšetřit kandidaturu na potenciální zbožštění v Transylvánii. Ale ve stínech sídla, které kdysi bývalo místem pobytu Vláda Nabodávače celé vyšetřování nabere kapku nečekaný směr…

Dle oficiálního učení Katolického kostela neexistuje nic takového jako vampýři. Tedy aspoň dle oficiální nóty. Ale jak si tím může být člověk stojící uprostřed Transylvánie jistý? Vyšetřování bude nutno vést po tenké linii mezi mýty, fakty a strachy zúčastněných.

Hra bude rozdělena celkem na 3 velké díly, dnešní část je prvním dílem ságy. A na co že se to hráči mohou těšit? Samozřejmě kvalitní grafiku i video. Jednoduchý systém pro správu dokumentů a inventáře. A co by to bylo za adventuru bez celé řady puzzlů a hádanek. Atmosféru též vydatně dokresluje stylová hudba a zvuky.

Hra je k mání za poměrně zajímavých 0,7 EUR a za tuto částku se průměrně zdatný adventurovník dočká cca 3 h zábavy. Ačkoliv by k tomu mohl název hry svádět, nemáme před sebou remake staré dobré PC verze, ale zcela novou hru s jiným obsahem a předměty.

dracula-the-part-of-dragon-2

dracula-the-part-of-dragon-3

dracula-the-part-of-dragon-4

dracula-the-part-of-dragon-5