Eyegore’s Eye Blast Lite

To, že ve hrách obvykle poletují vzduchem nejrůznější části těl nepřátel, tykadel mimozemšťanů i střev pekelných démonů, již berou moderní hráči jako jakýsi nepsaný standard. Ovšem postavit logickou hru na vydloubaných očích, to bude zřejmě morbidní rekord…

eyegores-eye-blast-lite-3

Navzdory kapku ujetému (či spíše „řádně ujetému“) motivu je dnes recenzovaná hra poměrně slušnou logickou hrou typu „spoj 3 stejné barvy“. Vše tedy funguje naprosto shodně, jak jsme již zvyklí z Bejeweled, Puzzle Quest a mnoha dalších derivátů. Zde ovšem neprohazujeme herní prvky na pravidelné desce, ale musíme naopak celou herní plochu vyčistit od počáteční (značně zaplácané) pozice.

Pravidlo je zde prakticky jediné a navíc velice jednoduché – ovládáme vrhač očí a můžeme si vybrat pod jakým úhlem oko vpravo dole vypustíme. Pokud barva oka narazivšího a těch okolo souhlasí, oči zmizí a popřípadě se uvolní všechny oči přilepené vespod na nich (dle zákona gravitace spadnou dolů). Hra počítá při ovládání samozřejmě i s náklony.

eyegores-eye-blast-lite-5

Vlastně jde o námět, který známe z her jako třeba Frozen Bubbles či ságy Bust-a-Move / Puzzle Bobble. Jelikož je hra Eyegore’s Eye Blast Lite k dispozici zdarma, rozhodně ji doporučujeme všem, koho již nudí rovnat diamanty a miluje zábavné přemýšlení. Celkem tu najdete 30 úrovní (Lite verze jich má zřejmě méně) a další obvyklé drobnosti typu 3 stupně obtížnosti, high-score a profil hráče.

eyegores-eye-blast-lite-4