Guerrilla Bob

Ve hrách, jež jsou dnes k dispozici, obvykle hrajeme za nějaké sympatické hrdiny s velkým úkolem. Tuhle zachránit království, onde zase někoho osvobodit, … Dnešní hrdina je ovšem velmi neobvyklého rázu…

Na první pohled spadá Guerilla Bob někam mezi jihoamerické revolucionáře, jež s nezbytným doutníkem prochází úrovněmi a likviduje odpor. A že toho odporu bude. Dokonce bychom s klidným svědomím mohli říci, že Guerilla Bob se přimotá k tolik akcím, že i John Rambo by po jejich shlédnutí tiše seděl v koutku a brečel.

guerrilla-bob-2

Hra je viděná nikoliv ve 2D spritech, jak jsme u stříleček zvyklí, ale v mírném 3D nadhledu. Třetí prostor v akční hře poměrně funguje, každopádně nejlépe vidíte právě dozadu. Guerrilla Bob nešetří černým humorem, explodujícími nepřáteli a mnoha dalšími efekty. Nepřátelům lze domlouvat kulometem, raketometem či plamenometem.

guerrilla-bob-3

A co by to bylo za střílečku ze staré školy, aby v ní chyběl souboj se závěrečnými bossy po dokončení každého z levelů. Mezi nepřáteli a poletujícími projektily se občas mihne i některá další typická proprieta žánru: Power-upy, bonusy, jsou tu speciální skryté lokace atd. Hra má výborně a profesionálně vyřešenou i hudbu a hlasy, což je fajn. Cena také není přespříliš krvavá – 2,15 EUR.

guerrilla-bob-4

guerrilla-bob-5