Cogs: Konstruktérův ráj

Vizuálně beroucí dech, nápadem rozhodně potěšitelná a fantasticky znějící, tak přesně to je dnes recenzovaná puzzle hra „Cogs“.

Puzzle her již jistě každý hráč viděl kvanta, ovšem Cogs jsou něčím přece jen zajímaví hned na začátek – ve 2D a 3D prostředí budeme stavět stále komplexnější ozubené stroje a soukolí. Kromě těch se ale objeví také další atraktivní propriety ryze nemoderního rázu: Kladívka, kola, balony, trubky a jiná udělátka.

Hra obsahuje několik obtížnostních stupňů a přirozeně nechybí ani řada roztodivných režimů. Jmenovitě zde nalezneme „Inventor“ (na příkladu jednoduchých puzzlů jsou zde hráči prezentovány postupně všechny prvky, ze kterých se bude stavět), dále „Time Challenge“ (odemknuté puzzly z Inventoru budou zde, ale řešení musíte s menším počtem tahů nalézat do 30 s) a je tu také „Move Challenge Mode“ (je nutno najít řešení v daném počtu tahů).

Pokud jde o zákoutí menu, tak v tom dále najdete položky „Download Your Choice of Extra Puzzles“ (zde lze stáhnout další levelpacky po 10 levelech, placené podotýkáme…) a nejlepší hráči se mohou podívat do sekce „Crystal Leaderboards And Achievements“, kde lze srovnat vlastní výkon s jinými hráči na světě. Hra přijde v plné verzi na 0,71 EUR.

cogs-3

cogs-4

cogs-5