Zombie Dash Lite

Při hledání slávy a peněz se hrdina dnes recenzované freewarové hry dostal až do hrobky plné zombií, kde byl uvězněn. Pomůžete mu ven?

Hned na začátku musíme upozornit na fakt, že Zombie Dash Lite není ani tak titulem spadajícím pod žánr „zombie-killer“, jako spíše „zombie-arcade“. Postavičku totiž vidíte z nadhledu a procházíte s ní prostorově nakreslenými bludišti, v nichž se potuluje všelijaká havěť. A na co vše v bludišti narazíme? Netopýry, podlahy s pastmi, hady a samozřejmě desítky hladových zombií.

Hra se dělí na dny, kdy samozřejmě platí, že každý den musíme přežít až do konce a dojít v bludišti co nejdál. Titul má naštěstí v záloze i nějaké ty RPG prvky, takže motivace pro další procházení chodeb tu určitě je – zlepšit si můžeme rychlost pohybu (pomocí Moss-burgerů), smíme se napatlat ani-zombie repelentem, který zajistí nedetekovatelnost a nejdražší nákupní položkou je sérum dodávající životní sílu.

Titul má jednoduché ovládání, zejména příjemné je multi-touch kouzlení. Prezentace hry ostudu také nedělá a ani stylové ozvučení rozhodně neurazí. Při svém pachtění podzemím hráči dokonce ani nebrání nic v tom, soutěžit s jinými lidmi o co nejvyšší skóre. A trumfové eso na závěr – Zombie Dash Lite je hrou, která má pokaždé jiné bludiště, teoreticky i prakticky je tak pokaždé jiná.

zombie-dash-lite-1

zombie-dash-lite-2

zombie-dash-lite-3