Raven Sword: The Fallen King

Jste fanoušky žánru RPG? Máte rádi Zeldu, nebo Oblivion? Pokud ano, jistě vás potěší tato nová hra, která nedávno vyšla pro iPhone. Kombinuje v sobě klasické prvky RPG žánru tak je známe z PC a konzolí s dotykovým ovládáním iPhonu.

S vaším bojovníkem se vydáte na cestu, na které budete muset plnit úkoly, vydělávat peníze. Na pomoc budete mít několik zbraní různých typů, ale také různá kouzla. Zbraně a některá kouzla si ovšem musíte vybojovat a nedají se jen tak někde koupit. S těmi budete čelit obrům, trollům, skřetům a démonům. Hra má opravdu kvalitní 3D grafiku, která vás bude provázet celým několika hodinovým příběhem. V tom budete hledat také různé skryté lokace, příšery a poklady. Ve hře je sice příběh, ale to vám nebrání ve volném pohybu po krajině na koni, lovením zvířat, střílením z luku a podobně.

Pohyb ovládáte pomocí joysticku na levé straně displeje, akční tlačítka jako například skok, nebo útok najdete na pravé straně. Zvolit si můžete také náhled kamery buď z pohledu třetí osoby, nebo z pohledu vaší postavy.

Celkově hodnotím Raven Sword jako jedno z nejpovedenějších RPG pro iPhone za poslední dobu. Dobrá je jak grafika, tak také příběh, který vás u sebe udrží několik hodin. Tvůrci slibují pokračování této série, takže se máme rozhodně na co těšit.

raven2