Super Monkey Ball 2

Pokud máte svůj iPhone nebo iPod krátkou dobu, nejspíše neznáte jednu z prvních her, která pro iPhone vyšla. Jedná se o Super Monkey Ball od společnosti SEGA. Nedávno vyšlo pokračování této skvělé hry, které si nyní představíme.

Princip hry je stejný jako u prvního dílu. S vaší postavičkou v průhledné kouli máte za úkol projet každou ze 105 tratí od začátku až do cíle. Tratě jsou rozděleny do několika světů podle obtížnosti. Na výběr máte ze čtyř postaviček. V levelech máte kromě toho bezpečně dorazit do cíle také za úkol sesbírat co nejvíce banánů rozmístěných podél trati. Novinkou je možnost uložení si záznamu vaší jízdy. Ve hře dále najdete jednu minihru bowling a další dvě, které přibudou v příštím updatu. Hru můžete hrát také jako multiplayer přes wifi.

Pohyb ovládáte nakláněním iPhonu a to je vše. V tom je kouzlo hry. V SMB2 se mi oproti prvnímu dílu zdá, že je ovládání malinko míň citlivé, což působí problémy při pohybu v hodně technických částech tratí, obzvláště při sbírání banánů.