Ankh – Hunt for adventure aneb egyptská adventura jaksepatří

Příznivce adventur a zejména těch historických dnes jistě potěšíme informací, že se pro iPhony chystá jedna další zasazená před děje adventur řady Ankh.

Hra spadá do kategorie hidden-object adventur, tedy takových, u nichž hráč musí k dalšímu postupu najít předměty mezi hromadami jiných v časovém limitu. Do rukou se nám dostane mladá a šarmantní Thara, kterou jistě již příznivci série Ankh znají jako přítelkyni hlavní osoby pozdějších Ankhů jménem Assil.

Děj začíná přesně v čase, kdy se ztratí z Nilu jedna loď a zároveň je i vyplundrován chrám, z nějž přirozeně zmizí všechny drahé poklady. Hlavní postava ani tentokrát nebude procházet dějem sama, k ruce jí budou přátelé Ephraim, Shalom a Schmuel. A proč vlastně Thara hledá uloupený poklad? Potřebuje totiž díky mocnému artefaktu zachránit nemocného otce.

Grafikové slibují ručně kreslené prostory, v nichž bude hráč muset najít spousty důležitých předmětů, čeká jej také luštění hádanek, i mnoho dialogů, to vše prý okořeněné decentním humorem. Pozadu údajně nezůstane ani atmosférická hudba a zvuky. Cena novinky bude 4,99 EUR.

Ankh_03

Ankh_04

Ankh_05

Ankh_06

Ankh_07

Ankh_08

Ankh_02