Horror Labs – laboratoře legrace

O městečku Crinkleton v samém srdci pustiny jste určitě neslyšeli, ale dějí se tam hrozné věci. Dokonce tak hrozné, že přísně utajená agentura bdící nad světovým pořádkem musela do oblasti poslat svého nejlepšího agenta Toma Atoma.

Po krátkém intru, ve kterém se dozvíte základní informace o své misi, a mimochodem je vám zároveň zrušena dovolená, se v Atomově kůži a s mizerným vybavením ocitáte na kraji pouště. Do Crinkletonu je potřeba se dostat nepozorovaně, zjistit co se stalo s předchozím vyslaným agentem a hlavně zkontrolovat místní továrnu zabývající se genetickými pokusy. Nemusíte být geniální, aby vám došlo, že továrna, název hry a ty hordy přerostlých hmyzáků, kterými se poušť jen hemží spolu nějak souvisí.

horror-labs-2

Postupně budete procházet v této pohodové old-schoolové akční adventuře s drobnými RPG prvky jednotlivé mapy, které vás z vyprahlé pouště povedou přes svěže zelené předměstí a šedivé centrum města až do samotné továrny. V továrně se pak budete nořit hlouběji a hlouběji do podzemí, abyste nakonec odhalili strašné tajemství. Bát se ale rozhodně nebudete celá hra je vesele laděná a průpovídky Toma Atoma vás určitě nejednou pobaví. Už jen název samotné továrny, Zme-Tech, mluví za vše. Zkoumat můžete všemožné krabice, skříně a vůbec veškeré okolí, na což hrdina reaguje svými komentáři. Pro českého hráče může být velmi příjemné, že celou hru je možné hrát kompletně v češtině.

horror-labs-6

Ovládání je velmi jednoduché – kam ťuknete, tam Atom dojde. Pokud ukážete na některého z více než dvaceti zmutovaných nepřátel, dojde hrdina na dostřel a spustí palbu.

Rejstřík nepřátel je opravdu široký. Hloupé, přerostlé brouky ze začátku hry brzy vystřídají inteligentnější protivníci, od zmutovaných manažerů, kteří po vás vrhají mobilní telefony a hrnky od kafe, až po děsivé výsledky genetických pokusů. Každý typ má svoji vlastní taktiku, jak vám jít po krku. Čas od času také narazíte na větší bosy, se kterými je potřeba svést tužší souboj. Ze  zlikvidovaných protivníků vypadávají diamanty, které zvyšují Atomou zkušenost. Po sesbírání dostatečného množství postupuje na další úroveň a dostává bod, který lze přidělit mezi některou ze čtyř charakteristik. Můžete tak zvětšit Atomovo maximální zdraví nebo rychlost pohybu, zvýšit přesnost střelby nebo ho naučit zacházet se složitějšími zbraněmi.

horror-labs-3

horror-labs-4

horror-labs-5

horror-labs-7

Během vašeho putování se vám nemůže stát, že byste v některém okamžiku nevěděli, jak pokračovat dál. Hra obsahuje úkolníček, do kterého se vám všechny zadané úkoly přehledně zapisují.

Ukázkové video ze hry Horror Labs

Celkově se jedná o pohodovou a oddychovou hru vyšperkovanou průpovídkami hlavního hrdiny. Za 0,99$ jde, myslím, o dobrou koupi. Hře byl na stránkách serveru www.slidetoplay.com udělen titul „Cheap shot“.

Malou zajímavostí nakonec je fakt, že se nejedná o první dobrodružství Toma Atoma. Příznivci Gameboye Color si již před pár lety mohli zahrát zdarma hru s tímto hrdinou v hlavní roli. Jeho novější Crinkletonský příběh však chronologicky předchází starší dobrodružství.