Broken Sword: Director’s Cut HD

Remake vynikající klasické adventury je stejně skvělý, zábavný a hratelný, jako jeho větší bratříček ze stolních PC + nabízí i něco navíc!Paříž na podzim. Jeden by řekl vrchol romantiky, ovšem na Palais Royale dojde k brutální vraždě. A přitom vše začíná tak nevinně – hlavní hrdina se těší na kávu a klidný zbytek dovolené, když v tom…

Broken-Sword-Directors-Cut-HD-2

Hra Broken Sword: Directors Cut je jednou z největších adventurních klasik, jaké pro PC kdy existovaly. Sympatická novinářka Nico Collard a americký turista George Stobbart se v ní společně vydávají po cestě za odhalením všech intrik, které se budou rozplétat skutečně na mnoha lokalitách. A když se vám bude opravdu dařit, ve finále odhalíte tajemství týkající se templářů.

Broken-Sword-Directors-Cut-HD-3

Hra se ovládá doteky natolik jednoduše, jak to jen je možné. Mimochodem, Broken Sword: Directors Cut není jen tak nějakým trapným 10minutovým remakem, kdy autoři zkrátka vzali původní story a vše přesypali pro Apple, kdepak. Jak napovídá dovětek „Directors Cut“, měli bychom mít před sebou i něco extra-speciálního a byl by to odhad samozřejmě správný. Tvůrci do hry zakomponovali ještě další vlákno příběhu, které v původní hře vůbec nebylo.

Zmiňovat se o grafice, animacích či geniální hudbě snad ani nemá smysl, zkrátka jsou kolektivně vynikající. Cena sice není právě nízká, ovšem stále velmi přijatelná a srovnatelná s levnějším CD z výprodeje – 7,99 USD.

Broken-Sword-Directors-Cut-HD-5