Civilization Revolution

Po všech těch akcích, hopsačkách, logičkách a puzzle hrách nadešel čas i pro pořádnou strategii.

Je nám známo, že Civilization Revolution není žádná novinka, jelikož je hra již cca rok stará. I to, že má kapku svébytnou grafiku a k tomu i interface, který by snesl přepracování. To ale nic nemění na tom, že před sebou máme patrně nejlepší strategii, jakou v App Store najdete. A jistě uznáte, že minout podobný hit by byl z naší strany zkrátka skandál. Lidé o hrách pro iPhony a podobná zařízení často mluví jako o návykových, ale buďte si jisti, že dokud jste nezkusili Civilization Revolution, nevíte, co je to skutečná herní návykovost. Takže dost už tlachání a obraťme pozornost k samotné hře.

Civilization-Revolution-7

Ve všech hrách řady Civilization (a tuto nevyjímaje) bylo odjakživa cílem stát se v konkurenci ostatních dominantní civilizací na celém světě. Civilizací tu je 16 a každá z nich se svým hrdinou. Jak je zvykem, každá má též i jiné startovní bonusy, takže je jistě dobrý nápad vzít si tu, jejíž strategii budete preferovat.

Civilization-Revolution-5

Hra je méně složitá, nežli její PC verze (je tu méně resource managementu), stále se však jedná o hloubku na poměry NDS rekordní. Jednotky zde získávají zkušenosti a nové vlastnosti. Je tu i spousta budov k postavení – každá přirozeně s nějakými bonusy. Nechybí ani tzv. Wonders a bohatý technologický strom.

Civilization-Revolution-3

Komplexnost hry je úctyhodná a požaduje od hráče veškerou pozornost – sledovat systém vlády, systém radosti občanů nebo systém diplomacie a obchodu vyžaduje skutečně 100 % pozornosti. Na druhou stranu, zážitky, jimiž se vám hra odmění, budou vskutku dokonalé. Hra je výborně vybalancovaná a nabízí 5 obtížností. To vše stojí pouhých 6,99 USD, což je s ohledem na vysokou znovuhratelnost doslova gratis.

Civilization-Revolution-4

Civilization-Revolution-6