Mikado Defenders

Až z daleké země vycházejícího slunce k nám dorazila hra Mikado Defenders, výborná defenzivní strategie situovaná, jak jinak, do Japonska.

Na úvod bychom si měli zmínit, proč vlastně defenzivní strategie? Jde o moderní pod-třídu realtimeových strategií, které mají jeden společný jmenovatel – jde v nich výhradně o bránění svých území rafinovaným rozestavováním vojsk a staveb. Mánii začal Tower Defense a jak vidno, poptávka ze strany hráčů jistě je, jelikož se podobný kousek v nabídce her sem tam mihne.

Hra Mikado Defenders je velmi obtížná. Vlastně natolik, že pojem „obtížná strategie“ posunuje o krok kupředu. Řada misí je zde koncipována tak, že záplavy nepřátel jsou skutečně záplavami, v nichž se rozpustí jakýkoliv váš odpor. Pokud se ovšem dokážete ubránit jen se svěřenými prostředky, je dobrý pocit po odehrání mise skutečně velmi silný.

Každá jednotka zde může být až 3x upgradována + poté opět 3x už jako elitní voják. Například 4. upgrade lukostřelce je ohnivý lukostřelec atd. Také hradby bráněné pevnosti jde zlepšovat, tím pádem více vydrží či rovnou zdi samy poškozují protivníka. K dispozici jsou i speciální útoky, jež se liší na základě toho, jaký si zvolíte k pomoci element. Pokud se nenecháte odradit obtížností, pak na vás čeká trojice úrovní (Těžká, Velmi těžká a Nejtěžší). Suma sumárum za 2,99 USD pro ostré stratégy nikoliv špatná investice.

Mikado-Defenders-1

Mikado-Defenders-2

Mikado-Defenders-5

Mikado-Defenders-4

Mikado-Defenders-3