Pocket Creatures


Mánii kolem virtuálních mazlíčků odstartoval nezapomenutelný Tamagotchi, díky kterému vznikla i řada propracovaných následovníků. A jedním z nich je i titul Pocket Creatures.

I když nemáme sklony k infantilitě, nedá se říct, že bychom neměli rádi pěstování virtuálních mazlíků. Na pěstování digitálních mazlíků je totiž něco nepopsatelně přitažlivého i pro ortodoxní hráče jinak zcela opačných žánrů (strategie, simulátory, RPG, …). Tato hra je ale výborná zejména pro menší děti, bratry, sestry anebo ženy.

Pocket-Creatures-1

Jak se na správný simulátor mazlíka sluší, vše začíná výběrem jeho barvy a vylíhnutím. Poté už se jen staráte a opatrujete, což se zde děje převážně tak, že do mazlíka šťoucháte různými způsoby a sledujete jak zareaguje. Jsou zde i jisté speciální zvláštnosti jako třeba to, že když bude mazlík šťastný, tak umí předměty opravovat, naopak naštvaný na maximum bude okolí likvidovat blesky.

Pocket-Creatures-2

Množství zábavy zde nějaké je, ovšem jedná se o stále opakované činnosti: můžete si něco ulovit a získat tak maso, lze vykopat díru a najít poklad, můžete v mazlíkovi vypěstovat nenávist k datlům atd. Podotýkáme, že drtivá většina aktivit se točí kolem rostlin a jejich pěstování i sklízení. Ve hře se nachází i spousta odemknutelných achievmentů, které přirozeně neprozradíme, ať máte taky nějakou zábavu. Cena dělá 2,99 USD.

Pocket-Creatures-3

Pocket-Creatures-5