iPhone 4

Rok se sešel s rokem a máme po očekávaném Keynotu kde Apple představil čtvrtou generaci svého mobilního telefonu. Tentokrát Apple nezvolil žádné pojmenování podle podporované sítě či přívlastku funkčnosti jak tomu bylo v minulosti(3G – dle podporované sítě, 3G S dle podporované sétě + písmeno S jako Speed) iPhone 4, jak novinku Apple nazval přináší mnoho nového, nicméně díky úniku informací se nejedná o velké překvapení. Letos se Applu prostě nepodařilo vše utajit.

design-accelerometer-20100607

Novinek je přes to mnoho. Iphone je tenčí (jen 9,3 mm) a zadní strana je plochá, na první dojem je tato novinka velice elegantní. Rozměry přístroje jsou : 115,2 x 58,6 x 9,3 mm a váha je 137 gramů. To je o pár gramů více než rok starý model iPhone 3GS. Inovace se dočkala boční strana telefonu a zde přítomní tlačítka. Bočníce telefonu je provedena z nerez oceli.
Display, na jehož parametry se čekalo překvapil – 960 x 640 pixelů, to je již opravdu pořádná porce zobrazovacích bodů, dle parametrů lze vyčíst ,že iPhone 4 bude mít 4 x více obrazových bodů nežli předchozí displaye. To zaručí přímo pompézní zobrazení textu. Obzvláště když uhlopříčka zůstala stejná jako u předchozího modelu. Apple ihned ujistil že nebude problém pouštět starší aplikace na tomto rozlišení a ušetřil nejeden dotaz.

ipad-a4

iPhone 4 má výkonnější procesor Apple A4, který si výrobce sám vyvinul a použil jej i u iPadu, k výkonu přidal novou funkčnost nového OS a to je tolik oplakávaný multitasking.

Na obrázku je podomácku ořezaná normální sim

Mezi novinku, kterou bych opravdu oželel je micro SIM, tudíž pokud budete iPhone 4 chtít, budete muset k vašemu operatorovi a požádat o tuto SIM kartu. Zde i ortodoxni fandové chytá „psotník“, ale to je prostě Apple, vždy je to něco extra.

Fotoaparát má 5 megapixelů se světelným senzorem, dotykový autofocus známe již z modelu 3GS a LED blesk se také najde. Video bude možné nahrávat v rozlišení 720p/30 snímků za sekundu. iPhone 4 dostal také kameru na přední část telefonu pro videohovory, vyvynul také speciální aplikaci Facetime kde videohovory půjde uskutečňovat přes Wi.Fi, tato aplikace je součástí firmware verze 4.

Veřejnost se nyní opět rozdělí na odpůrce a fanoušky, pak se najde zbytek, kterým je to jedno. Mezi prvními dvěma skupinami již nyní bouří vášnivé diskuze.