JellyBooom Lite

Dnešní kus potěší rozhodně především ty z vás, kteří milují poctivé logické rychlíky.

Hra JellyBooom Lite je velmi jednoduchou a pohodovou záležitostí hratelnou při sebemenší troše volného času. I tento titul sdílí typické rysy své skupiny – snadno se do něj člověk dostane, lze hrát kdykoliv a hratelnost je neomezená díky náhodnosti. Čím nás ale hodlají autoři vlastně ohromit tentokrát?

Předně, freewarová hra JellyBooom Lite staví na starém dobrém Bejeweled. To je hra, u níž je nutno vždy seřadit 3 stejné diamanty vodorovně či svisle tak, že zaměňujeme výhradně sousedící (!) diamanty (to lze provést kdekoliv na celé herní ploše 8 x 8). Jestliže jsou barvy skutečně stejné, pak trio zmizí a zbývající kostičky se sesypou níže + herní plocha se naplní dalšími.

Jelikož je základní motiv natolik dobře znám, povězme si pouze, čím se JellyBooom Lite od Bejeweled liší. Jednak je to rozměr pouze 6 x 6 polí, dále tak, že trojice kostek (zde ksichtíků) lze řadit nejen vodorovně a svisle, ale také diagonálně. Za další, jsou tu jisté nové specialitky – jmenovitě spojování kostek do řetězce (pak se hýbe celá linie zároveň) a je tu také lepidlo (to pohyb pro změnu znemožní úplně).

JellyBooom-Lite-2

JellyBooom-Lite-3

JellyBooom-Lite-4