Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

V dnešním titulu vzniknuvším na motivy populárního animovaného filmu se nám do rukou dostane známá šavlozubá veverka Scrat, které musíme pomoci (jak jinak) doslova k záplavě žaludů.

V kostce řečeno bychom mohli titul Ice Age: Dawn of the Dinosaurus označit za platformovou arkádu, ale protkanou hojně i místy, kde je třeba zapojit mozek. Kromě Scrata samotného se setkáme také s jeho dalšími prehistorickými kámoši: Ukáže se i Manny, Ellie, Diego, Sid a Scratte.

Jak jsme u her na iPhone zvyklí, ovládání je velmi jednoduché a nese se v tradičním dotekovém duchu. Tzn. namísto klepání prstem na směrovky stačí tapnout někam na displeji a náš veveřák se k místu okamžitě vydá.

Jak se dá od podobného tvora očekávat, je to přímo adept ve skákání a lezení. Pokud bychom měli shrnout všechny aktivity, tak se kromě všudypřítomného skákání a lezení bude také hojně rozbíjet led, zvedat bloky, řešit puzzly, létat v térových bublinách a vůbec dělat spousta dalších zábavných vylomenin. To vše samozřejmě v obvyklých arkádovitých kulisách, kdy je třeba se vyhýbat pastem i nepřátelům.

Pokud jde o rozsah, tak hra se pyšní celkem čtveřicí prostředí, každé se svým typickým stylem i grafikou: Projdeme se po ledových jeskyních, po zasněžených kopcích, skalách i rozsedlinách a dokonce zavítáme i do džungle. To vše kvůli největší Scratově pochoutce – lahodným žaludům! Hra Ice Age: Dawn of the Dinosarus je komerční, takže v plné verzi přijde na 3,48 EUR.

ice-age-dawn-of-the-dinosaurs-1

ice-age-dawn-of-the-dinosaurs-2

ice-age-dawn-of-the-dinosaurs-3

ice-age-dawn-of-the-dinosaurs-5