Trenches – Zákopy

trenches1

Trenches je nová hra, která okopuje přední příčky žebříčku nejstahovanějších her v AppStore. A co čem Trenches je?

Trenches neboli česky zákopy jsou akční strategická hra, kde máte na starosti celou anglickou divizi v první světové válce, se kterou máte za úkol vyhrát bitvu v příkopech. Bitevní pole je dlouhá louka, na které jsou zbudované zákopy a občasně položené také ostnaté dráty, které vám zpomalí pohyb. Hrací pole vidíte ve 2D pohledu a posouváte se pohybem prstu do stran po obloze.

Když už bitva začne, vyberete první jednotku, kterou vyšlete do boje. Stejně tak učiní i soupeř. Po pár sekundách se obě jednotky setřetnou zhruba v půlce bitevního pole. Poté za každé zabité soupeře a postup dostáváte body, za které můžete vysílat další jednotky. Na výběr máte za čtyř jednotek. Pěší jednotky s jenoduchými puškami, odstřelovače, kulometčíky a gránátometnou jednotku. Pokud máte dostatečný počet bodů, můžete použít také dva typy naváděného bombardování. Plynové a klasické bomby.

Bitvu vyhraje obvykle ten, který zvolí správnou kombinaci všech jednotek a také určitou strategii v postupu/ústupu.

Hra se ovládá dotyky a jednoduchým pohybem po obloze postunujete mapu. Chytnutím a tažením prstu přesunete jednotku.

Po dohrání kampaně můžete hrát další bitvy podle vlastního výběru mapy i obtížnosti. Zákopy vás nezklamou, pokud ovšem neočekáváte hru, která vás u sebe udrží dlouhé hodiny a ne pouze pár hodin ve škole.

Trenches – 0,79 eur

trenches2