Speed Forge Extreme Lite

Závodní hry pro iPhony bychom si mohli rozdělit na ty, které se drží závodů historických, pak na ty, jež míří do období soudobého a nakonec na motivy, jež jsou čistě futuristického rázu – a právě takovým je i dnes recenzovaný Speed Forge Extreme Lite.

Máme tu rok 2142 a kolonizace Marsu je v plném proudu. Po čase zde vznikají rozsáhlé kolonie, v nichž se tísní horníci dolující suroviny z drsného povrchu planety. A jelikož je mezi podobnými dobrodruhy i nemálo vyloženě undergroundových živlů, není divu, že kriminalita je vysoká. Veškerá místní zábava se točí kolem zběsilých závodů po povrchu v hi-tech levitujících vozítcích.

Je přirozené, že při podobných zábavách nebývá nouze o bouračky, kolize s kameny na povrchu či s dalšími závodníky. A aby toho nebylo málo, závody to nejsou právě mírumilovné – vozítka se totiž obvykle vybavují zbraněmi široké škály.

Na to, že se jedná o freeware, má hra poměrně velmi slušnou grafiku (+několik tratí) a velký smysl pro detail. Zanedbaný ovšem není ani design vozítek, v nichž se na Marsu budeme prohánět. Kdo si přímo libuje v drancování oponentů, může si zahrát namísto závodního raději režim Battle Arena, v němž jde jen o to, zmasakrovat protihráče.

Před hrou je možno si ještě vybrat z několika vozítek, z nichž každé má samozřejmě jiné jízdní vlastnosti i grafiku. Pokud si potrpíte na závody, při nichž kolem vás sviští (kromě protivníků) také rakety a výstřely, pak se rozhodně jedná o zajímavou volbu.

SFEL_02

SFEL_03

SFEL_04

SFEL_05