The Quest Gold

Příznivci RPG mají již nějakou dobu příležitost získat klasické RPG The Quest + všechny jeho datadisky za cenu více než atraktivní.

Na úvod si povězme, co vše je vlastně součástí balíku The Quest Gold. Tak tedy: Samozřejmě hra Quest samotná, dále datadisky Island of Ice and Fire, Hero of Lukomorye I. a Hero of Lukomorye II. To vše za 6,88 EUR a s herní dobou pohybující se někde kolem 100 hodin.

Grafika Questu i datadisků je jedním slovem „stylová“ a dvěma slovy „ruční a stylová“. Je milé, že se autoři rozhodli nepoužít počítačových sterilností a raději sáhli po poctivé ruční práci. Celá hra plynule zoomuje jako 3D akce a vše je renderováno v reálném čase.

Na hráče čekají skvělé zvukové efekty (řevy potvor a hluky okolí) i muzika. Samozřejmostí je střídání dne i noci a dokonce i počasí. Svět je zde poměrně komplexní a mezi mobilními hrami se rozhodně jedná o slušně rozsáhlý kousek. Jak je v RPG zvykem, kromě řady nadzemních míst zde najdeme také lokace čistě podzemní.

Komu by snad byl hlavní příběh málo, může se těšit na cca 200 side-questů. A pochopitelně nechybí ani složitý systém alchymie, magie a zaklínání. Zámky lze páčit, knihy číst a předměty opravovat. A aby toho nebylo málo, v hospodách si lze po vzoru MTG či MM zahrát fantasy karetní hru.

the-quest-gold-2

the-quest-gold-3

the-quest-gold-4

the-quest-gold-1