Aztec Quest Lite

Příjemný freewarový 3D puzzle v němž se bude sice také trochu přemýšlet, ale opravdu jen trošku kvůli větší zábavě.

Sami tvůrci hovoří o hře Aztec Quest Lite jako o inovativním 3D puzzle, což je pravda jen tak napůl. Podobný námět jsme již na některých platformách viděli, nicméně dalo by se říci, že přístup ke starému tématu nový je. A o co tu tedy vlastně jde?

Jak je u puzzle her dobrým zvykem, i zde se bude přemýšlet. Jelikož jedině díky přemýšlení budete schopni překonat všechny nástrahy konkrétní úrovně. Cílem je vždy totéž: Nalézt cestu skrze celý komplikovaný level za pomoci nejrůznějších speciálních udělátek.

Kromě mnoha levelů vestavěných disponuje hra Aztec Quest Lite také jednou velmi příjemnou věcí – editorem vlastních kol. Ta jde poté věnovat komunitě či jen tak předhodit přátelům. Tvorbu levelů lze pojmout i čistě profesionálně, takže se jde bavit tím, že testujete a hodnotíte levely jiných.

Typů hraček ovlivňujících funkčnost celku je tu až 9 různých typů na level. Jak je však autor zkombinuje je zcela na jeho fantazii. Kdo se tedy nebojí kapky toho nenáročného přemýšlení, račte otestovat.

aztec-quest-lite-2

aztec-quest-lite-4

aztec-quest-lite-5