Split / Second

Disney interactive ve spolupráci s Black Rock Studios vypustil do AppStore závodní arkádu. Tato hra byla vydána pro PS3 a XBox.  Základní téma hry je jasné, závodní arkáda, kdyby někdo hledal u arkád děj, tak zde se dočká, najde fiktivní reality show kde závodnk bojuje o slávu a bohatství(tato část je jen v Season Mode). Hra obsahuje tři herní módy a ty jsou Season mode / Sezóna, Quick Race / Rychlý závod a Multiplayer, který můžete provozovat jak lokálně přes bluetooth, tak i přes wifi, ale také online.

Dokáže ale tato hra překonat Tituly jako je Need for Speed Shift nebo Real Racing? Uvidíme.
Graficky hře není co vytknout, prostředí závodů a mapy jsou povedené, Je zde mnoho animací nehod, které na chvíli hru přeruší. Zde je dle mého moc tlačeno na pilu a animace nehod se i podle mého opakují a po chvíli působí až nudně a všimnete si že tak propracované nejsou, dalším co mě občas vadilo je příliš snadné projíždění obtížných zatáček tak rychle jako by jste jeli po rovince. JE to dan za hratelnost pro co nejširší spektrum hráčů. Udělat hru pro všechny hráče od 3 let do…no i pro důchodce prostě není jen tak.

Ovládání je prostě a jednoduše upravené pro iPhone/iTouch, pomocí akcelerátoru ovládáte směr a na displayi je brzda.

Ve hře naleznete 3 režimy  – detonator, eliminace a závod

V režimu detonátor stačí dokončit trať v daném čase, v cestě vám stojí nástrahy v podobě explozí. V režimu eliminace jde o eliminaci posledních závodníků.  Režim závodu není nutno rozepisovat.

Split / Second není vůbec špatná hra, nicméně k otázce to překonává  Tituly jako je Need for Speed Shift nebo Real Racing? To bohužel asi ne. Za $6,99 dostanetze pořádnou porci zábavy a adrenalinových závodů zabalených v pěkném kabátku.