Underwater 2

Tradiční logický rychlík se nám oděl do podvodního hávu, což mu jednak sluší a za druhé, nijak to nesnížilo jeho zábavnost. Suma sumárum hra, jež by ve sbírce neměla chybět určitě nikomu.

Je to už drahně let, co se nám objevila pro 8bitové a 16bitové počítače první verze hry „Coloris“. Zmiňujeme ji zde zejména proto, jelikož dnes recenzovaný Underwater2 s ní sdílí svůj námět na 100 %. Coloris, stejně jako Underwater2, spadá pod logické rychlíky, v nichž nás při luštění tlačí čas – podobně jako třeba v Tetrisu. Také v Colorisu / U2 sice budeme k sobě dávat kostky, zde ovšem nikoliv proto, aby zformovaly řádek (jenž poté zmizí), ale tak, abychom vždy měli nejméně 3 stejné barvy u sebe (vodorovně nebo svisle). Ty poté zmizí a nám se uvolní prostor pro další záplavu kostek.

V Underwater2 sice padají jen kostky velké 3 x 1 pole, nicméně každé z nich je klidně jiné (tj. je to tříbarevná kostka), takže přemýšlení si jeden užije habaděj. Zatímco Coloris se prostě odehrával na blíže neupřesněné souši, Undewater2 zamířil pod vodu, kde se to jen hemží všelijakými medúzami, vodními tvory a podobnou havětí.

Samostatný odstavec si zaslouží zpracování, které je zkrátka perfektní. Temně modré vody jsou protkané světlejšími odstíny vlnek, jsou tu korálové útesy, živé barvy živočichů atd. K tomu musíme připočíst doslova a do písmene „hladivé“ animace. Velmi potěšila i muzika. Hra Underwater2 je v této základní verzi sice brána jako freeware, kdo si ji chce ovšem užít naplno, je pobízen k jejímu nákupu.

Underwater2-2

Underwater2-3

Underwater2-4