Graviton: Fyzika na zábavný způsob

Hra Graviton je nečekaná od začátku až do konce, a to hned několika věcmi – námětem i kvalitou zpracování.

Pokud bychom se pokusili Graviton někam zařadit, pak by nejspíše vyhrála kategorie skill & puzzle-based game, která kromě nervů a postřehu prověří také vaši inteligenci a dobrý odhad. To vše situováno do povedených kulis světa po katastrofě.

Graviton má v záloze ještě další hratelnostní trumfy – zejména jde o propracované prostředí s neméně propracovanými fyzikálními zákony. Při své cestě po celkem 5 světech budete často přemýšlet nad energií, hybností, akcelerací, třením a dalšími věcmi, které jiné hry prostě neuvažují.

Tím ale zábava zdaleka nekončí. Nechceme prozradit vše, ať máte také nějakou radost z objevování, ale snad bychom ještě mohli naznačit, že trpělivý hráč se dočká i magnetických polí, laserových paprsků, interaktivních předmětů obecně, ohňových efektů i tekoucí lávy, no zkrátka, objevovat je opravdu co a není toho málo.

Určitě neurazí ani hudba a zvuky, o 3 obvyklých obtížnostech nemluvě. Tím vším se samozřejmě vine příběh, takže nejde jen o několik levelů jen tak náhodně seřezaných. Hráče by mohlo motivovat k registraci v ceně 1,49 EUR i to, že dokud budou nové registrace, tvůrci příslibili, že stejně dlouho budou vznikat i nové levely.

Graviton-5

Graviton-4

Graviton-1

Graviton-2